Kodulehekülg
http://www.zone.ee/j...
Kasutajanimi  
johnstuartmill
Vaadatud: 22697
Kuulatud:  10065
Bändi liikmed (5) (vaata kõiki)
Matt Samuel Berlioz vokaal
Albert Marginal keelpillid
Mary McBarkley keelpillid
Erich Schmidt löökpillid
Helena Randlaht keelpillid
Pildid (9) (vaata kõiki)
Logod (7 pilti)
Meie aja kangelased (2 pilti)
Muusika (3) (vaata kõiki)
Meie aja kangelased 03:28
Steriilne särk, revolverkülmad prillid 03:14
Päev 03:17
Blogi (1) (vaata kõiki)
Tegemistest 2008-02-21 12:43
Esinemised (0) (vaata kõiki)
Sõbrad (1) (vaata kõiki)
standbefore
Žanr(id)
Alternative / Rock / Punk
Eeskuju(d)
Kõlab nagu
Ajalugu/kirjeldus
Ansambel John Stuart Mill

John Stuart Mill on alternatiivset rock muusikat viljelev bänd. Algselt Pärnust pärit kollektiiv on eri aegadel omanud liikmeid pea kõigist Eesti suurimatest linnadest, kuid ka näiteks Sindist. Bändi enda andmeteil on neil liikmeid ka Londonis, liikmete hulka on arvatud ka 19. sajandi filosoof ja majandusteoreetik John Stuart Mill ise.

Koosseisudest

John Stuart Milli esimene koosseis alustas koos mängimist juba jaanuaris 2005. Kahjuks algsest koosseisust pole peale vokalist Matt Samuel Berliozi enam kedagi ridades. Isegi John Stuart Mill märgiti liikmeks hiljem kui esimene koosseis oli alustanud. Hetkel (mai 2007) on tegemist bändi üheteistkümnenda koosseisuga. Fenomenaalne on selle juures ka see, et ükski liige peale kitarrist Albert Marginali (Albmerty Marginal) pole bändis mänginud kauem kui ühe aasta (Matt Samuel Berliozi loomulikult arvestamata). Aja jooksul on väga erinevad muusikud teinud bändiga koostööd, jätnud endast maha ainulaadseid ideid ja kontseptsioone nii muusikasse kui entiteeti, mille bänd on endale loonud.

Kontseptsioonist

John Stuart Mill propageerib omanäolist suhtumist muusika loomisess kui ka esitamisesse. Bänd on loonud endale glamuurse entiteedi, mis hõlmab kõikide liikmete ja kaastööliste omanäolisi pseudonüüme (näiteks Marie Arouet, Frank Costello, Oliviere St Obérg jne.)

Ansambel on oma loominguliselt äärmiselt aktiivne. Kahe aastaga oli bändi repertuaaris üle veerand saja laulu. Neist vaid paar-kolm kaverit.

Lisaks kõigele väidab bänd oma esinemiste kronoloogias, et on esinenud igal aastal 20. mail Londonis John Stuart Milli sünnipäeval Penton Roadil. Seda ilmselt sellepärast, et loevad oma kollektiivi liikmeks ka filosoofi ennast.

Ansambel John Stuart Milli teatakse ka kui DIY kultuuri propageerijat. Bändi esimene kauamängiv „Moskva Neegrid“ on lindistatud bändi kunagise liikme Holger „Volk“ Petersoni garaažis. Plaat ise oli saadaval internetis tasuta allalaadimiseks.

Kogu see „legend“, mis hõlmab glamuurseid esinejanimesid, DIY kultuuri propageerimist ja palju muud, teeb selle bändi teatud mõttes performance´i grupiks, mis kasutab teadlikult muusikat nii vahendi kui eesmärgina oma tegevuses. Ja nagu ansambel ise väidab, eksisteerib nende looming lahutatuna bändi liikmetest, seega kogu see „kontseptsioon“ võib olla kasutatud ükskõik kelle poolt ükskõik millisel ajal ja millises kohas. See teooria on rakendunud praktikas, sest tihe liikmete vahetus, pole siiski märkimisväärselt häirinud ei bändi eksistentsi ega arengut.

Sõnadest

John Stuart Mill esitab väga erinevate luuletajate loomingut. Nende seas ka tundmatu Marie Arouet ja Herbert Roogmaa luulet. Samas on bänd kasutanud oma loomingus ka tunnustatud eesti poeete, nagu Artur Alliksaar, Milvi Sepping, Viivi Luik jne. Bändi loomingus on ka tuntud vene poeedi Boriss Slutski luuletus „Moskva Neegrid“. Luuletus ise pärineb 1965. aastal ilmunud „Nõukogude Luule Antoloogiast“. Oluline on märkida, et bänd esitab oma loomingut vaid eesti keeles.

Stiililisest määratlusest

John Stuart Mill kui bänd ei pea ennast ühegi spetsiifilise stiili esindajaks, sest ainult nii on võimalik teha muusikat ilma, et bändi loomingut piiraks mingi konkreetse stiilimääratluse ettekirjutused või kuulajaskond. See aga ei välista, et bänd ei omaks mingisugust muusikalist kontseptsiooni. John Stuart Mill väljendab ennast vanakoolile iseloomuliku ja pigem lo-fi soundi kaudu, millesse on põimitud ka kaasajale omaseid stiilivõtteid. Bändi muusikaline kõlapilt hõlmab endas lihtsalt ja ehk kohmakalt mängitud meloodiaid - sellest võib leida bändi sideme punkmuusikaga.
Püsilink: http://www.muusikud.ee/johnstuartmill

ritaforlove 2011-12-11 03:57:46
Tere,
( rita.konta@yahoo.com )
Minu nimi on Rita, ma nägin oma profiili täna ja sai huvitatud sind, ma ka tahaksin teada teile rohkem, ja kui te saate saata e-kiri minu e-posti aadress, ma annan sulle minu pilte siin minu e-posti aadress ( rita.konta@yahoo.com ) Ma usun, et saame liikuda siin! Ootan teie kiri minu e-posti aadress eespool Pidage meeles kaugus või vanus või värvus ei ole oluline, kuid armastan küsimustes palju elu, ma olen oodanud kuulda soon.Yours Rita,

---------------------------
Hello,
( rita.konta@yahoo.com )
My name is Rita, i saw your profile today and became interested in you,i will also like to know you more,and if you can send an email to my email address,i will give you my pictures here is my email address( rita.konta@yahoo.com ) I believe we can move from here! Awaiting for your mail to my email address above , Remember the distance or age or color does not matter but love matters a lot in life, i will be waiting to hear from you soon.Yours Rita,
Lisa kommentaar
Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud!
Kui sul ei ole veel kasutajakontot siis saad ennast kasutajaks registreerida vajutades siia.
Viimati lisatud lood
Purakas - AMANDA
Allikabänd - SELJATANTS (Mugurdancis)
Purakas - Kaunis karistus
Purakas - Oopus non troppo. Klaverikontsert nr,6
Purakas - Hundiulg
Purakas - Salu mon Amour !
Purakas - LipstickLove
Allikabänd - HUNDIONU
Purakas - Kevad räimesilmades
Purakas - C'est la Vie !
Purakas - Shark´s in Love
Purakas - Näkk ja Täkk
Purakas - Before you come
Purakas - Vaata taevasse
Cosmos Laguna - Full Metal Jacket


Lisa Muusikud.ee avaleht lemmikutesse (favorites)